Kontakt

Obecní úřad Samotišky
Vybíralova 8
779 00 Samotišky

tel.: 585 383 245
e-mail: obec@samotisky.cz

IČ: 48769967
DIČ:CZ48769967
od 1.2.2016 je obec plátcem DPH

Informace občanům

Svozový kalendářNovinky emailem

Možnost automatického rozesílání aktualit do Vašeho emailu

Tenisové kurty

Pronájem kurtu

Občané Samotišek80 Kč/hod. 
Ostatní 120,- Kč/hodmimo exponovaný čas
 150,- Kč/hod. v exponovaném čase

Čas užívání

exponovanýPo - Pá - 15:00 - 19:30 hod.
ostatníPo - Pá - 08:00 - 15:00 hod.
 So - Ne - 08:00 - 19:30 hod.

Kontakty

pro abonentyDarja Zeitlerová - tel.: 734 641 527

pro jednorázové pronájmy (od 1.5.): nutno se nejpozději den předem dotázat mezi 18-20 hodinou e-mailem nebo SMS zprávou, zda je v požadovaný termín kurt volný.

Ondřej Sokolskimania@post.cz
Martin Vaverkamvaverka@email.cz - tel.: 732 939 223

Historie výstavby

Výstavba tenisové stěny a tenisových kurtů v Samotiškách byla zahájena v roce 1987. Této výstavby se účastnili zakládající členové (z.č.) tenisového oddílu p.Voltner, MUDr. Vaverka, p. Horyl, p. Miženko a p. Červinka. V panelárně byl dohodnut nákup levných panelů na výstavbu tenisové stěny. Výkopové práce pro základy tenisové stěny provedl p. Švancara. Stěnu postavili z.č. tenisového oddílu.

S vedoucím odboru výstavby okresního úřadu Ing. Báblerem byla dohodnuta legalizace stavby tenisových kurtů a následně dotace od Okresu. Vyjednalo se darování železných vozíků zbylých po staré cihelně, z kterých z. č. sbíječkou vybouchali beton, železo prodali do šrotu a získali tak finanční prostředky na vybudování kurtů.

Byla zajištěna vrtná souprava a materiál na výstavbu oplocení, veškerý podkladový materiál (makadam, škvára, antuka). Obstaraly se tři staré unimobuňky, ze kterých byla následně zbudována klubovna. Panely pod buňkami byly použity z ploch po staré cihelně. Před klubovnou byla postavena stříška. Koupili se tři vyřazené vodní nádrže, které slouží jako zásobárna vody pro závlahu tenisových kurtů. Přívod vody z Korábku a elektrický kabel byl položen do výkopu, který provedl p. Pečínka.

V roce 1988 odešel z oddílu pan Červinka, a postupně přibyli členové p. Šolc, Ing. Sokol a Ing. Přerovský. V dalších letech dohodl p. Voltner pronájem tenisových kurtů na zimní půlrok ke stavbě nafukovací haly. Pronájem byl smluvně uzavřen s firmou Tenis Centrum Olomouc (Ing. Siska). Finance získané za pronájem kurtů po dobu pěti let byly následně využity k vybudování automatické závlahy kurtů. Po odchodu firmy Tenis Centrum tenisovému oddílu zůstala zrenovovaná klubovna se dvěma sprchami, novým WC, vybudovaným septikem a novými přívody inženýrských sítí. Na kurtech zůstaly umělohmotné lajny.

Tenisový oddíl rekreačního tenisu působí od svého vzniku jako součást TJ Samotišky.